Що змінилось з 1 січня 2019 року:про що варто знати

Дата: 11.01.2019 11:14

Зі слів очільника Львівської юстиції Тараса Греня , з настанням Нового 2019 року з 01 січня 2019 року передбачено зростання прожиткового мінімуму до 1 853 грн, з 1 липня - 1 936 грн, а з 1 грудня - 2 027 грн.
          Для основних соціальних і демографічних груп населення:

• дітей віком до 6 років з 1 січня 2019 року - 1 626 грн, з 1 липня - 1 699 грн, з 1 грудня - 1 779 грн;
  • дітей у віці від 6 до 18 років з 1 січня 2019 року - 2 027 грн, з 1 липня - 2 118 грн, з 1 грудня - 2 218 грн;
  • працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1 921 грн, з 1 липня - 2 007 грн, з 1 грудня - 2 102 грн; осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2019 року - 1: 497 грн, з 1 липня - 1 564 грн, з 1 грудня - 1 638 грн.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року в Україні підвищили  мінімальну заробітну плату до      3 723 грн в місяць.

Зміни також передбачено і щодо розміру аліментів, зокрема, з 1 січня 2019 року мінімально рекомендований розмір аліментів становить:

?для дітей до 6 років-1626грн.

?від 6 до 18 років - 2027 грн.

До прийняття ініційованих  Міністерством юстиції України  змін до законів ЧужихДітейНеБуває, мінімальний гарантований розмір аліментів становив 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Враховуючи наведене, після вступу в силу Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" з'явилося поняття "мінімально рекомендований розмір аліментів", який дорівнює 100% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. До того ж, при визначені розміру аліментів суд враховує доходи, майно, грошові кошти і фактичні витрати боржника.

Цікавим є також питання посилення контролю за використанням коштів. Адже існують побоювання, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.

Хочемо наголосити, що орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.

Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Також у законі ми передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.